Teachers & Staff

  • Kindergarten
  • Anna Forward
    Shea Gilbert
    Ruth Liou
    Jenny Ramirez
  • First Grade
  • Ava Geltmeyer
    James Harrison
    Amy Moscato
    Joon Yeider
  • Second Grade
  • Jenny Ettinger
  • Darlene Perdisatt
  • Meghan Shaughnessy
  • Danielle Todaro
  • Third Grade
  • Phoebe Diamond
    Niesha Johnson
    Dylan Miles
    Anusheh Warda
  • Fourth Grade
  • Miranda Romo
  • Leslie Rychel
  • Laura Shield
  • Fifth Grade
  • Caroline Aszklar
    Steve Neat
    Grace Smith
  • Resource Specialist
  • Katherine Smetak
  • Resource Aide
  • James Hunt
  • Inclusion Teacher
  • Harvest Weiss
  • Inclusion Support
  • Paul Bancroft
    Dina Bedini
    Tyler Hughes
    Jamia Jackson
    Antenette Smith
    Diana So
  • SDC  (Special Day Class)
  • Kelli Josepher Gr. K-2
    Nancy Mora Gr. 3-5
  • Physical Education
  • Jonathan Musson
  • Music
  • Adam Schraft *
  • Art
  • MOCHA
  • Library
  • Kathleen McNulty *
  • Arin Reese *
  • Technology
  • Arin Reese *
  • Science Assistant
  • Augustus Costa *
* Funded with the support of the Chabot PTA
  • Principal
  • Jessica Cannon
  • TSA
  • Celia Bermeo
  • Elissa Moriarty
  • Administrative Assistant
  • Margaret Thorp
  • Attendance Specialist
  • Pricilla Wilson
  • Small Group
    Specialists *
  • Debbie Flanagan
    Afshan Hai
    Sara Holderfield
    Rodney Jackson
    Irene Lum
  • Speech Therapist
  • Cherie Estuar-Ziff
  • School Psychologist
  • Leah Branson
  • Jennifer Porter
  • Occupational Therapist
  • Nicollette Danielson
  • Nurse
  • Kristin Jong
  • Custodians
  • Callina Lockett, MSC
  • Gregory Jackson
  • Jonnae Jackson
  • Cafeteria Manager
  • Geraldine Meeks
  • Yard Staff
  • Jasmine Durr
  • Audrey Gilbert
    TBD
* Funded with the support of the Chabot PTA

Upcoming Events

  • August 2:   Early Bird Registration  2:30 pm  

  • August 5:   New Family (Grades Orientation  5:00 pm  

  • August 6:   Kindergarten Registration  1:00 pm  

  • August 6:   Kindergarten Orientation  2:00 pm  

  • August 6:   Registration - All Grades  2:30 pm  

  • August 9:   First Day of School!  8:30 am  

  • August 9:   Minimum Day - All Grades Dismissed @ 1:50pm